Czy GKS Katowice gra na miarę potencjału?

najświeższe wiadomości sportowe

GKS Katowice to jeden z najbardziej zasłużonych i utytułowanych klubów na śląsku. Jak wygląda ich gra w ostatnim czasie? Więcej informacji znajdą Państwo w poniższym artykule!

Wolna droga na szczyt

Parę sezonów temu, drużyna GKS-u Katowice na każdym początku była stawiana w gronie pretendentów w kontekście awansu do Ekstraklasy. Jednakże, ku olbrzymiemu rozczarowaniu sympatyków klubu z Bukowej, kończyli oni sezonu w środkowej lub dolnej części tabeli. Najgorszymi rozgrywkami okazała się kampania 2018/2019. Wówczas bardzo negatywną niespodziankę sprawili piłkarze z Katowic – spadając z I do II ligi, wszystko przez przegraną w ostatnim meczu sezonu z Bytovią Bytów, na własnym boisku, 1:2.

Od tego momentu zaczęto całkowicie od nowa budować klub, a za cel nadrzędny postawiono jak najszybszy awans na zaplecze Ekstraklasy. W sezonie 2019/2020 katowiczanie zajęli trzecie miejsce w lidze i o awans do wyższej fazy rozgrywek musieli walczyć w barażach. Tam nie udało się wygrać ze Stalą Rzeszów, przegrywając spotkanie 0:2, popularna “gieksa” musiała odłożyć swoje cele na kolejny sezon. Kolejne rozgrywki okazały się zdecydowanie lepsze dla klubu z Bukowej. Zajęli oni drugą lokatę w II lidze i mogli się cieszyć z bezpośredniego awansu na zaplecze Ekstraklasy.

Niezły bieżący sezon

W poprzednim sezonie głównym celem GKS-u Katowice, było spokojne utrzymanie się na zapleczu Ekstraklasy. Cel udało się zrealizować stuprocentowo. Katowiczanie zajęli bezpieczne, ósme miejsce ani przez chwilę nie byli zagrożeni spadkiem, zdecydowanie bliżej było im do awansu do Ekstraklasy niż spędzeniem kolejnych rozgrywek w II lidze. Wyróżniającym się zawodnikiem w II lidze w barwach GKS-u Katowice był Filip Szymczak, który po zakończeniu sezonu wrócił z wypożyczenia do Lecha Poznań.

Bieżący sezon 2022/2023 jest dla klubu ze stolicy śląska nadzwyczaj udany. Przynajmniej na chwilę obecną. Katowiczanie obecnie zajmują piąte miejsce w lidze, a do drugiego miejsca, które daje bezpośredni awans do Ekstraklasy, tracą raptem trzy punkty. Dość powiedzieć, że ich obecna lokata premiuje grą w barażach do piłkarskiej elity w Polsce. Na chwilę obecną, wydaje się, że największym atutem katowiczan jest brak presji na awans do Ekstraklasy, czego nie mogą powiedzieć o sobie takie kluby jak: Wisła Kraków, ŁKS Łódź, Ruch Chorzów czy mająca bardzo wysokie aspirację, szczególnie jeśli chodzi o zarząd i włodarzy klubu – Stal Rzeszów. GKS Katowice bieżące rozgrywki rozpoczął bardzo efektownie – od pokonania w spotkaniu wyjazdowym ŁKS-u Łódź. Poszli oni za ciosem i od tego czasu prezentują bardzo równą formę, nie wpadając w jakikolwiek większy kryzys. Wiele spotkań w wykonaniu GKS-u Katowice ogląda się po prostu dobrze i przyjemnie dla oka. Świadczą o tym same wyniki klubu, między innymi wysoki remisem ze spadkowiczem z Ekstraklasy – Termalicą Bruk Bet Nieciecza – 3:3, czy też pokonaniu rywala zza miedzy – Zagłębia Sosnowiec 3:1. Najbardziej wyróżniającymi się piłkarzami klubu z bukowej są Jakub Arak, a także Adrian Błąd i Piotr Szwedzik.

Sprawdź najświeższe wiadomości sportowe na stronie Betfan. Obstawisz tam również najważniejsze wydarzenia sportowe.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018